OnePlus 13’ün gizemli kamera özelliği ortaya çıktı

OnePlus 13 hakkında her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Dün telefonun 2K 8T LTPO ekranıyla geleceği bilgisi paylaşılmıştı. Bugün ise ünlü sızıntı kaynağı Digital Chat Station, cihazın kamera kurulumu hakkında önemli detaylar verdi.

İçerden gelen bilgilere göre, OnePlus 13 üçlü kamera sistemine sahip olacak ve her biri 50 megapiksel çözünürlüğe sahip olacak. Bu sistem, ana sensör, ultra geniş açı lensi ve telefoto lensi içerecek. Bu kurulum, 50MP ana lens, 48MP ultra geniş açı lensi ve 64MP periskop telefoto lensi olan OnePlus 12’den farklılık gösteriyor.

Tipster, OnePlus 13’ün telefoto lensinin 3x optik zoom sunacağını ve bunun OnePlus 12 ile benzer olduğunu, ancak “güncellenmiş” bir versiyon olduğunu belirtti. Bu, daha büyük bir sensör boyutu veya diğer kamera donanımı iyileştirmeleri anlamına gelebilir. Hasselblad, telefonun optimizasyonlarını sağlamaya devam edecek.

Önceki raporlar, OnePlus 13’ün Snapdragon 8 Gen 4 işlemci ile güçlendirileceğini öne sürüyordu. Batarya kapasitesinde de bir artış bekleniyor. Sızıntılara göre, yeni OnePlus amiral gemisi, 5400mAh kapasiteye sahip OnePlus 12’den farklı olarak, 6000mAh bir batarya ile gelecek. Bu, şarjlar arasında daha uzun kullanım süresi anlamına geliyor. Ayrıca, telefonun 100W kablolu şarjı destekleyeceği belirtiliyor ancak kablosuz şarj desteğinin olmayacağı söyleniyor.

OnePlus, OnePlus 12 ile kablosuz şarjı yeniden tanıtmıştı ancak OnePlus 13 ile bu özelliğin tekrar kaldırılabileceği öne sürülüyor. Snapdragon 8 Gen 4 yonga setinin bu yılın Ekim ayında tanıtılması bekleniyor ve Xiaomi 15 ve 15 Pro bu çipi kullanan ilk telefonlar olabilir. Ancak, OnePlus 13 de aynı ay içerisinde piyasaya sürüleceği için bu yeni çipe sahip ilk cihazlardan biri olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir